Mókus bácsi ajánlója

Mókus bácsi

Valójában Regős Józsefnek hívnak. 
Úgy lettem Mókus bácsi, hogy az éveken át rendezett, állandó programok közül a szombati túrák Mókus túra fantázianévvel lettek népszerűsítve és mivel a legtöbb ilyen túrát én vezettem, ezért rajtam ragadt a név: Ki vezeti a Mókustúrát?
Hát a Mókus bácsi. Szilvásváradinak érzem magam, bár Budapesten születtem. 1998-ban költöztem a faluba, de 1975 óta elsősorban a Bükk barlangjait kutatom. Jó gondolat volt Szilvásváradra költözni, inkább azt bánom, hogy nem előbb döntöttem így, de 51 évesen sem volt késő kialakítani az „új” életünket. Ez könnyen ment, mert Szilvásvárad egy csodálatos település, és nem csak a fantasztikusan szép természeti környezete miatt, de nagyon jó a fekvése, különleges a múltja és igazán jó emberek lakják. Mi kell még ezen kívül, hogy az ember jól érezze magát?
Magamról talán még annyit, hogy egy-két gyermekkori emlék után 17 éves voltam, amikor néhány érdekes könyv felkeltette az érdeklődésemet a barlangok iránt. Kerestem egy társaságot, akik akkor már évek óta járták a budai barlangokat Palatínus József vezetésével és csatlakoztam hozzájuk. Akkor talán még nem is gondoltam, hogy életre szóló szerelem lesz a barlangokkal való találkozásom. Egy idő után a kíváncsiság hajtott a kutatás felé, majd később a szakosodásban a barlangok régészeti vonatkozásai irányába fordultam, de ebben nagy szerepe volt Ringer Árpád barátomnak is. Ez a terület számomra új volt és rendkívül izgalmas, de erről még a későbbiekben úgy is fogunk beszélni.

A Bükk sokszínűsége

Tavaly ősszel, „A Bükk a világ közepe” címmel volt Egerben egy előadásom. 
Néhány éve egy ökoturisztikai konferencián a mondókámat azzal kezdtem, hogy könnyű nekem, mert én a Világ legszebb helyéről, Szilvásváradról jöttem, de hozzátettem azt is ...
Szeretném a Bükk sokszínűsége cikket tovább olvasni >>

Hermann Ottó és a lillafüredi pelelak

Az eset 1891 nyarán, a Bársony János ügyvéd miskolci házának alapozásakor előkerült pattintott kőeszközökkel kezdődött. A három kőeszközből egy, Herman Ottóhoz került, aki elsőre az ősember eszközét látta meg benne.
Szeretnék a lillafüredi pelelakról többet tudni >>

Farkas a Bükkben

A múlt héten a Bükk északi oldalán, a puha sárban szépen kirajzolódó farkas lábnyomot fényképeztek erdőjáró barátaim. Ebből következik a sokszor feltett kérdés: van farkas a Bükkben? A válasz röviden: ...
Szeretném tudni a választ a bükki farkasokról feltett kérdésre>>

A Bükk leghosszabb barlangja

A múlt évig az ország legmélyebb barlangja volt, aztán nagy munka árán beelőzte a Bányász-zsomboly, de még jelenleg is a Bükk leghosszabb barlangja ...
Kíváncsi vagyok, hogy melyik a Bükk jelenleg leghosszabb barlangja>>

A víz világnapja március 22.

Egyetlen repülőgép anyahajó árából a világ összes szennyezett vizét 10 éven keresztül tisztítani lehetne, de ma még inkább anyahajót gyártunk.
Tudni szeretném, hogy hogyan pocsékoljuk a Föld édesvíz készletét>>

A 2005-ös világszenzáció

2005-ben az országban eddigi legnagyobb, 750 m2 felületű - őskőkori ásatást végezték el. 
És miért lett világszenzáció? Akit érdekel a rövid leírás, itt tudhatja meg >>

Büdöspest

Bár egy-két városrész valóban megérdemelné ezt a jelzős nevet, de hogyan kerül Pest a Bükkbe? 
Most nem fővárosunk lesz a téma: a cím megtévesztő lehet >>

Facebook

Kapcsolat

Email: info@szalajkaliget.hu
Telefon: +36(36) 564 300
Igazgatás: +36(36) 564 300
Értékesítés: +36(36) 564 300/301
NTAK regisztrációs szám: SZ19000575

Térkép

© 2024 szalajkaliget.hu. Designed By Oneonline